DOEL Regel 26

Thuis > Over >

DOEL Regel 26

De onderstaande informatie wordt bekendgemaakt in overeenstemming met AIM-regel 26 en is bijgewerkt op 26/04/2024.

Het bedrijf: Zenova Groep Plc

Maatschappelijke zetel:172 Arlington Road, Londen, Engeland, NW1 7HL

Bedrijfsnummer: 13403221

Land van oprichting: Het bedrijf is op 17 mei 2021 opgericht en geregistreerd in Engeland en Wales als een besloten vennootschap met beperkte aansprakelijkheid onder de naam Zenova Group Limited. Het bedrijf veranderde op 15 juni 2021 zijn naam in Zenova Group Plc.

Land van gebruik: Het bedrijf is actief in het VK.

UK City Code over overnames en fusies: De UK City Code en Takeovers and Mergers zijn van toepassing op de Vennootschap.

Beschrijving van het bedrijf

Het ontstaan van Zenova Group Plc (het "Bedrijf") werd opgericht in januari 2020 en bracht baanbrekende innovatie in de wereld van brandveiligheid en isolatie. Gedreven door hetzelfde doel om het landschap van brandveiligheid te hervormen in een industrie die al meer dan vijf decennia geen technologische vooruitgang had gezien, ontwikkelden Tony Crawley en het technische team de ideeën voor de huidige Zenova-producten.

De eerste producten die werden ontwikkeld waren de brandverf Zenova FP en de blusvloeistof Zenova FX. Het uitgangspunt van deze producten is de wegbereider voor de rest van het merk Zenova: effectievere en gebruiksvriendelijkere producten die ook milieuvriendelijk en niet-toxisch zijn.

De eerste twee baanbrekende brandbeveiligingsproducten trokken de aandacht van dr. Etrur Albani. Hij realiseerde zich de verreikende voordelen van de innovatie achter de Zenova-producten, trad toe tot het bedrijf en hielp het uit te breiden naar de isolatieruimte, wat leidde tot de ontwikkeling van de isolerende verf en pleisterlaag, Zenova IP en Zenova IR.

De groeiende behoefte aan de Zenova-producten in de brandbeveiligings- en isolatie-industrie was meteen duidelijk. Terwijl het Zenova-team bleef werken aan verdere innovaties om branden aan te pakken en te voorkomen, en zich uitbreidde naar hardwaretechnologie waarvoor patent is aangevraagd, kwam de vraag naar de geavanceerde producten van Zenova al snel binnen. Met de steeds toenemende aandacht voor de brandpreventiesector, certificering was cruciaal om aan deze interesse van de sterk gereguleerde wereld van bouwveiligheid te voldoen en daarom begon Zenova in december 2020 met het proces van het verkrijgen van wereldwijde certificering voor zijn producten via onafhankelijke geaccrediteerde laboratoriumtests.

Zenova is uitgegroeid tot een bedrijf met de nieuwste beschikbare technologie op het gebied van brandveiligheid en thermische isolatie, en biedt producten die op vele niveaus besparen: levens, eigendommen en energie. Zenova is momenteel bezig met het veiligstellen van verdere investeringen om het bereik naar de wereldmarkten uit te breiden en om haar voortdurende R&D te financieren, zodat het bedrijf voorop blijft lopen met baanbrekende technologie.

De Vennootschap is de houdstermaatschappij van de Groep. De belangrijkste dochterondernemingen van het bedrijf zijn:

BEDRIJFSNAAM

HOOFDACTIVITEIT

LAND VAN OPRICHTING

PERCENTAGE EIGENDOM

Zenova Ltd

Ontwikkeling van producten voor brandveiligheid en temperatuurbeheersing

Engeland & Wales

100%

Zenova Distribution Ltd

Distributie en groothandel

Engeland & Wales

100%

Raad van bestuur

Fiona Rodford, niet-uitvoerend voorzitter

Fiona is een People and Transformation Director met uitgebreide ervaring met bedrijfstransformatie in zowel publieke als private organisaties in een breed scala van sectoren zoals Retail, Banking en Manufacturing. Ze heeft met succes aanzienlijke bedrijfsverbeteringen en cultuurveranderingen aangetoond in grote complexe bedrijven, waaronder Thomas Cook, Alliance & Leicester, BAA, TUI, Fenwick. Na een aantal uitvoerende bestuursfuncties bij grote PLC's te hebben bekleed, heeft Fiona haar eigen bedrijf opgezet en werkt ze samen met CEO's en uitvoerende teams, waarbij ze een sleutelrol op zich neemt om te helpen bij het realiseren van substantiële transformatieprojecten. Fiona zit in de Trustee Board van Pilotlight.

Thomas Melchior, algemeen directeur

Thomas heeft aanzienlijke senior leiderschapservaring als CEO/COO/CFO in technologiegedreven, klantgerichte ondernemingen in opkomende markten en technologieën. Thomas heeft verschillende bestuursfuncties bekleed bij bedrijven over de hele wereld, waaronder CFO bij CWC Maldives/Dhiraagu, COO bij PTK Kosovo, CEO van Horizon Remote Services Pvt. Ltd en CFO van Swisscom International India/Essar Cellphone. Hij heeft met succes bedrijven en teams geleid, variërend van kleine startende organisaties tot grote complexe organisaties in turnaround-scenario's met meer dan 2500 mensen en een omzet van 400 miljoen euro. Thomas was financieel directeur van Zenova Group voordat hij in juli 2023 de functie van CEO overnam. Hij heeft een MBA van de Universiteit van Rochester en een federaal diploma in bedrijfskunde van de Zurich Business School.

Dr. Etrur Albani, niet-uitvoerend bestuurder

Etrur is een seriële ondernemer die vele leidinggevende functies heeft bekleed in zowel startende als gevestigde bedrijven. Hij heeft ervaring met turn-around management en strategische ontwikkeling. In 2003 trad hij in dienst bij Post en Telecom in Kosovo als Manager Strategische Planning. Vervolgens stapte hij over naar Directeur Strategische Planning en Ontwikkeling voordat hij werd benoemd tot Managing Director, waar hij verantwoordelijk was voor aanzienlijke herstructurering en groei. Etrur heeft een Ph.D. en heeft de Oxford Strategic Leadership Course aan de Said Business School afgerond.

Alain Gottesman, onafhankelijk niet-uitvoerend bestuurder

Alain is een senior strategisch adviseur met ervaring in het werken met multinationale ondernemingen variërend in grootte van start-ups tot grote beursgenoteerde bedrijven zoals Denton's Advisory, Guidry Libië Port Susah Advisory en Gulf Islamic Investment Dubai Advisory. Alain werkte in 2018 ook samen met het Saoedi-Arabische kantoor van de kroonprins aan een ontziltingsproject. Hij is als directeur, adviseur en investeerder over de hele wereld betrokken geweest bij talloze kapitaalverhogingen en fusies en overnames. Hij woont al meer dan 10 jaar en acht jaar in Australië, Japan, Hong Kong en Singapore. Alain's ervaring omvat Director of M&A bij Strand Partners Investment Bank, CEO of Subsidiaries bij Schlumberger Smart Cards & Terminals en Citizen Japan Vice President bij Tokyo Office.

Adviseurs en secretaris

Aangewezen adviseurSPARK Adviespartners Limited
Sint-Janslaan 5
Londen
EC1M 4BH
Gezamenlijke makelaarSI Kapitaal
Brugstraat 46
Godalming,
Surrey,
GU7 1HL
Gezamenlijke makelaar

Peterhouse Capital Ltd,
80 Goedkope kant,
Londen EC2V 6DZ

Juridische adviseursRosenblatt Limited
St Andrewstraat 9-13
Londen
EC4A 3AF
Rapporterend Accountant en AccountantsPKF Littlejohn LLP
15 Westferry Circus
Kanarie Wharf
Londen
E14 4HD
griffierNeville Registrators Limited
Neville huis
Steelpark Road
Halesowen
B62 8HD
BedrijfssecretaresseOrana Corporate LLP
Eccleston-werven
Ecclestonplein 25
Londen
SW1W 9NF

 

Informatie delen (laatst bijgewerkt op 14/03/2024)

AIM-symbool: ZED

Indexmarkt: DOEL.

Het bedrijf is niet genoteerd op andere beurzen of handelsplatforms.

ISIN-nummer: GB00BNVVH568

Aantal uitgegeven AIM-effecten: 106,350,973

Percentage aandelen niet in openbaar bezit: 45.31%

Aanzienlijke en belangrijke aandeelhouders

Aandeelhouder/GroepHoeveelheidPercentage, %
Rockmaster Limited16,700,00015.70%
Linden Holdings (Malta) Limited11,750,00011.05%
De Bank of New York (Genomineerden) Limited9,614,8729.04%
JIM Genomineerden Limited9,502,9428.94%
Lawshare Genomineerden Limited9,031,9908.49%
BNY (OCS) Genomineerden Limited7,697,3687.24%
Hargreaves Lansdown (genomineerden) Limited7,656,0147.20%
1291211 BC Ltd5,405,0005.08%
HSBC Global Custody Nominee (UK) Limited5,034,2684.73%
Dr Etrur Albani4,700,0004.42%
Rathbone Genomineerden Limited3,267,0003.07%

Er zijn geen beperkingen op de overdracht van effecten.

Ondernemingsbestuur

De Raad van Bestuur legt verantwoording af aan de aandeelhouders van de Vennootschap voor goed ondernemingsbestuur en het is de doelstelling van de Raad om een hoog niveau van ondernemingsbestuur te bereiken. De Raad van Bestuur heeft de Corporate Governance Code (QCA Code) van de Quoted Companies Alliance aangenomen en in de Corporate Governance Verklaring wordt uiteengezet hoe de Groep de 10 Principes van de QCA Code naleeft. De QCA-code vindt u hier.

Handelscode delen

De Vennootschap heeft, met ingang van de Toelating, een code voor het verhandelen van aandelen aangenomen voor de Bestuurders en bepaalde werknemers, die van toepassing is op een vennootschap waarvan de aandelen zijn toegelaten tot de handel op AIM (in het bijzonder met betrekking tot handel tijdens gesloten periodes in overeenstemming met Regel 21 van de AIM-regels voor bedrijven). De Vennootschap zal alle redelijke stappen ondernemen om ervoor te zorgen dat de Bestuurders en alle relevante werknemers de voorwaarden van die code voor het verhandelen van aandelen naleven.

Beleid tegen omkoping en corruptie

Een van de kernwaarden van Zenova Group Plc (het "Bedrijf") is het handhaven van verantwoorde en eerlijke handelspraktijken. Het bedrijf zet zich in voor het bevorderen en handhaven van het hoogste niveau van ethische normen met betrekking tot al zijn zakelijke activiteiten. De reputatie van het bedrijf voor het handhaven van wettige handelspraktijken is van het allergrootste belang en dit beleid is ontworpen om deze waarden te behouden. Zenova Group Plc heeft daarom een nultolerantiebeleid ten aanzien van omkoping en corruptie en zet zich in voor eerlijk en integer handelen in al haar zakelijke transacties en relaties en het implementeren en handhaven van effectieve systemen om omkoping tegen te gaan.

Het anti-omkoping- en corruptiebeleid is hier te vinden.

Het Audit- en Risicocomité

Het Audit- en Risicocomité wordt voorgezeten door Alain Gottesman en de andere leden zijn Fiona Rodford en Etrur Albanees, van wie de meerderheid onafhankelijke niet-uitvoerende bestuurders zijn. Van de Audit- en Risicocommissie wordt verwacht dat zij ten minste twee keer per jaar formeel bijeenkomt en anders zo vaak als nodig is. Het zal de verantwoordelijkheid hebben ervoor te zorgen dat de financiële prestaties van het bedrijf naar behoren worden gerapporteerd en beoordeeld en zijn rol omvat het bewaken van de integriteit van de financiële overzichten van het bedrijf (inclusief jaarrekeningen en tussentijdse rekeningen en aankondigingen van resultaten), het beoordelen van interne controle en risicobeheer. het beoordelen van eventuele wijzigingen in de grondslagen voor financiële verslaggeving, het beoordelen en bewaken van de omvang van de niet-controlediensten die door externe accountants worden uitgevoerd en het adviseren over de aanstelling van externe accountants. Het Audit- en Risicocomité heeft onbeperkte toegang tot de accountants van de Vennootschap.

Het reglement van de Audit- en Risicocommissie vindt u hier.

De Remuneratiecommissie

Het Remuneratiecomité wordt voorgezeten door Etrur Albani en de andere leden zijn Fiona Rodford en Alain Gottesman, van wie de meerderheid onafhankelijke niet-uitvoerende bestuurders zijn. De CEO en de financieel directeur zullen als waarnemers de commissievergaderingen bijwonen. Er wordt verwacht dat de remuneratiecommissie niet minder dan één keer per jaar bijeenkomt en op andere tijdstippen als dat nodig is. Het is verantwoordelijk voor het bepalen, binnen de overeengekomen taakomschrijving, van het beleid van de Vennootschap met betrekking tot de remuneratiepakketten van de CEO, de Voorzitter en de uitvoerende bestuurders van de Vennootschap, de secretaris van de Vennootschap, senior managers en andere leden van het uitvoerend management. aangewezen om te overwegen. Het remuneratiecomité is tevens verantwoordelijk voor het bepalen (binnen de voorwaarden van het beleid van de Vennootschap en in overleg met de voorzitter van de Raad van Bestuur en/of de CEO) van het totale individuele remuneratiepakket voor elke uitvoerend bestuurder, de secretaris van de vennootschap en andere aangewezen senior managers. leidinggevenden (inclusief bonussen, aanmoedigingspremies en aandelenopties of andere aandelenbeloningen). De bezoldiging van niet-uitvoerende bestuurders zal een zaak zijn van de voorzitter en uitvoerende bestuurders van de Raad van Bestuur. Geen enkele bestuurder of manager mag deelnemen aan discussies over zijn eigen beloning. Daarnaast is de remuneratiecommissie verantwoordelijk voor het beoordelen van de structuur, omvang en samenstelling (inclusief de vaardigheden, kennis en ervaring) van de Raad van Bestuur en voor het volledig in overweging nemen van de opvolgingsplanning. Het is ook verantwoordelijk voor het aanbevelen van nieuwe benoemingen aan de Raad van Bestuur.

Het reglement van de Remuneratiecommissie vindt u hier.

De Benoemingscommissie

Het Benoemingscomité bestaat uit Etrur Albani en Alain Gottesman, met Fiona Rodford als voorzitter van het comité. De belangrijkste taken van het Benoemingscomité met betrekking tot benoemingen omvatten onder meer het overwegen van de opvolgingsplanning voor leden van de Raad van Bestuur; het identificeren en voordragen voor goedkeuring van de Raad van Bestuur van kandidaten om vacatures in de Raad van Bestuur te vervullen zodra deze zich voordoen; het evalueren van de balans tussen vaardigheden, kennis en ervaring in de Raad van Bestuur; het regelmatig beoordelen van de structuur, omvang en samenstelling (inclusief de vaardigheden, kennis en ervaring) van de Raad van Bestuur en het doen van aanbevelingen aan de Raad met betrekking tot veranderingen; het beoordelen van de leiderschapsbehoeften van de Groep, zowel uitvoerend als niet-uitvoerend, met het oog op het waarborgen van het blijvende vermogen van de Groep om effectief te concurreren op de markt; en het doen van aanbevelingen aan de Raad van Bestuur over de herbenoeming van een niet-uitvoerend bestuurder aan het einde van de vastgestelde ambtstermijn of bij pensionering.

De taakomschrijving van de benoemingscommissie vindt u hier.

Toelatingsdocument

nl_NLDutch